میرشجاعیان با چه کارنامه‌ای به بانک جهانی می‌رود؟
نقدینه- روز گذشته خبر تغییر نماینده ایران در بانک جهانی رسانه‌ای شد. تا پیش از این خبر، فرهاد نیلی برادر کوچکتر مسعود نیلی نماینده ایران در این نهاد بین المللی بود و هم اکنون قرار است حسین میرشجاعیان که از زمان علی طیب نیا به عنوان معاون وزیر اقتصاد در دولت حضور داشته بر کرسی نمایندگی ایران در این نهاد بین المللی تکیه بزند. شاید پرسش اصلی این است که میرشجاعیان با چه کارنامه‌ای به بانک جهانی خواهد رفت؟
قیمت‌ها در بازار سرمایه کاهشی ماند
نقدینه- بر خلاف ابتدای هفته، امروز و روز گذشته نماگر اصلی بازار سرمایه با روند کاهشی مواجه شد اما شاخص کل فرابورس توانست با ادامه روند رشد، رکوردی تازه به ثبت برساند.
کارمزد خدمات الکترونیکی بانک‌ها افزایش می‌یابد
نقدینه- برخی بانک‌ها اقدام به افزایش کارمزد ارسال پیامک به مشتریان خود کرده‌اند و گفته می‌شود که سایر کارمزدهای خدمات الکترونیک بانک‌ها نیز در آینده نزدیک افزایش خواهد یافت.
پرداخت بخشی از بدهی‌های دولت به بانک‌ها از طریق اوراق بدهی
نقدینه- رئیس کل بانک مرکزی اعلام کرد: مقرر شده دولت در سال جاری بخشی از بدهی‌های خود به نظام بانکی را از طریق اوراق بدهی پرداخت کند که این امر باعث تقویت بنیه مالی بانک‌ها می‌شود.
نوسانات محتاطانه سهام آسیایی پیش از اجلاس فدرال‌رزرو
نقدینه- احتیاط سرمایه‌گذاران قبل از جلسه فدرال‌رزرو در مورد نرخ بهره، امروز بر بازارهای آسیایی سایه انداخته است، با این وجود اکثر سهام آسیایی توانستند رشد کند.
در کدام گروه مالیاتی هستید؟
نقدینه- هم‌زمان با فصل ارائه اظهارنامه‌های مالیاتی مشاغل، تکالیف صاحبان مشاغل از منظر قانون مالیات‌های مستقیم اعلام شده است؛ چراکه مؤدیان مالیاتی مشمول سه گروه می‌شوند که برای هر یک شرایط و میزان پرداخت مالیات و همچنین جرایم و تشویقی مشخصی در نظر گرفته شده است.
عملیات بازار باز بانکی در مراحل نهایی برای اقدام است
نقدینه- رییس کل بانک مرکزی ضمن تاکید بر این موضوع که عملیات بازار باز بانکی در کنار تعمیق این بازار نقش مهمی در اعمال سیاست پولی و کنترل تورم خواهد داشت از مراحل نهایی آماده سازی عملیات بازار باز بانکی خبر داد.
حاکمیت دلار آمریکا در مبادلات بین المللی رو به تضعیف است
نقدینه- رئیس کل اسبق بانک مرکزی با اظهار به اینکه حاکمیت دلار آمریکا در صحنه مبادلات بین المللی در حال تضعیف شدن است گفت: امروز هم به لحاظ مسائل سیاسی و هم به لحاظ توان اقتصادی حاکمیت ارز ملی کشورها در حال تقویت است.
بانک صادرات دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است
​نقدینه- بر اساس آمار بانک مرکزی در سال ٩٧، بانک صادرات ایران دومین دارنده تعداد کارت بانکی تراکنش‌دار در نظام بانکی است.
صورت‌های مالی بانک پاسارگاد شفاف شد
نقدینه- بانک پاسارگاد اعلام کرد که در دوره ۱۲ماهه منتهی به ۲۹اسفند ماه ۹۷ (حسابرسی نشده) به ازای هر سهم ۵۰۶ریال سود محقق کرده است.
بهره‌گیری چین و روسیه از ارزهای رمزپایه برای مقابله با دلار
نقدینه- عضو هیئت نمایندگان اتاق تهران با اشاره به بهره‌گیری چین و روسیه از ارزهای رمزپایه برای مقابله با هژمونی آمریکا در بازارهای مالی گفت: استخراج این ارزها صنعت بسیار سوددهی به شمار می‌رود.
اتکای تولید به بانک‌ها باید کاهش یابد
نقدینه- معاون طرح و برنامه وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: برای تامین مالی شرکت‌های بزرگ تولیدی نباید فقط به سیستم بانکی اتکا کرد.
برگزاری جلسه هیات مدیره بازار غیر متشکل ارزی در بانک ایران زمین
 نقدینه- جلسه بازار غیر متشکل ارزی با حضور اعضای هیات مدیره این بازار و مدیرعامل بانک ایران زمین به عنوان مدعو برگزار شد.
پرداخت پاداش در شستا به صفر رسید
نقدینه- با دستورمحمد رضوانی‌فر مدیرعامل شرکت سرمایه گذاری تامین اجتماعی (شستا)، پاداش اعضای حقوقی و حقیقی شرکت‌های مدیریتی حذف شد تا مبلغ پرداختی در این بخش به صفر برسد.
تمهیدات بانک ملی ایران برای تسهیل امور مودیان مالیاتی
نقدینه- بانک ملی ایران به منظور ارائه خدمات بانکی به مودیان مالیاتی، شعب ویژه ای را مشخص کرده است.
دلیل رکود فروش طلا در ایران
نقدینه- رئیس اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان طلا، جواهر، نقره و سنگ‌های قیمتی، ایران را جزو هفت قطب صنعت طلا در جهان اعلام و دلیل اصلی رکود در این صنعت را اخذ مالیات بر ارزش افزوده از اصل طلا عنوان کرد.
کمک پانصد میلیون ریالی بانک رفاه کارگران به موسسه خیریه کهریزک استان البرز
 نقدینه- بانک رفاه کارگران در راستای ایفای مسئولیت های اجتماعی و کمک به سازمان های خیریه مردم نهاد، مبلغ 500 میلیون ریال طی یک فقره چک به موسسه خیریه کهریزک استان البرز اهدا کرد.
عملیات بازار باز بانکی در مراحل نهایی برای اقدام
نقدینه- رئیس کل بانک مرکزی در دیدار دوره ای خود با مدیران عامل نظام بانکی که صبح امروز برگزار شد، ضمن تاکید بر این موضوع که عملیات بازار باز بانکی در کنار تعمیق این بازار نقش مهمی در اعمال سیاست پولی و کنترل تورم خواهد داشت از مراحل نهایی اماده سازی عملیات بازار باز بانکی خبر داد.
نقش بانک کشاورزی در اقتصاد بدون نفت فوق‌العاده پررنگ است
نقدینه- رییس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: اگر قرار باشد اقتصادی بدون اتکا به نفت داشته باشیم، نقش بخش و بانک کشاورزی فوق العاده پررنگ است.
بازدید معاون عملیات بانک ایران زمین از شعب استان البرز
نقدینه- معاون عملیات بانکی همراه مدیریت امور شعب استان‌های بانک ایران زمین به منظور بررسی فعالیت‌ها و تلاش‌های مدیران و کارکنان استان البرز از شعب این استان بازدید کردند.
2
آخرین خبرها

تمامی حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به پایگاه خبری نقدینه است.